Printable Version | ||||
| ||||
If a hamburger is $2.95 and a milkshake $2.30 what would one of each cost? This is a sample question from these task cards. Your students will appreciate the task cards rather than a regular ole worksheet. This printable is developed for grades 3-5. |
All worksheets are created by experienced and qualified teachers. Send your suggestions or comments.