Printable Version | ||||
| ||||
Freebie for the teachers in grade 3-5 classrooms. Evaluate your students knowledge on shopping problems. Kids love to shop but are they proficient in financial literacy? Joey wants to buy a hat and 2 shirts. What will the total be if the hat costs $10.00 and the shirts cost $19.25 each? |
All worksheets are created by experienced and qualified teachers. Send your suggestions or comments.